Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri, Kum Filtre Sistemleri

Turbidex Nasıl En İyi Su Filtrasyon Sistemidir?

turbidex nedir

Sudaki yüksek bulanıklık, bizi güvenli musluk içme suyu elde etmenin yeni yollarını ve yollarını aramaya zorlar. Suyun alt yüzeyindeki çökeltiler sudaki bulanıklığı başlatır ve cam suyunuzda bulanıklığı görmeye başlarsınız. Ayrıca inorganik ve organik maddeler, algler, çözünür haldeki renkli bileşikler, silt ve kil sudaki bulanıklığın önde gelen sebepleridir. Peki, burada turbidex’in en iyi su filtreleme sistemi olduğunu mu düşüneceksiniz? Temelde bulanıklık sorununu çözmesi ve suyu içme amaçlı güvenli hale getirmesidir. Turbidex’in en iyi su filtreleme sistemi olduğunu görmeden önce? Bulanıklık problemlerine kısaca bir göz atalım.

Bulanıklık Hangi Sorunlara Neden Olur?

Bulanıklık suyun tadını ve rengini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda insan vücudu için ciddi sağlık riskleri oluşturur. Bakterilerin böbrek ve idrar yolu enfeksiyonlarından sorumlu olduğunun hepimiz farkındayız. Bulanıklık, bakterilerin üreme zeminini destekler ve insanlar için böbrek enfeksiyonu tipi sorunlara neden olur. Ayrıca büyüme ve yeniden büyüme patojenleri nedeniyle su kaynaklı hastalıklara yol açar. Dolayısıyla tüm bu sorunlarla başa çıkabilmek için turbidex’in tüm bu sorunları çözmesi gerekiyordu. Turbidex’in en iyi su filtreleme sistemi olmasının faydalarının listesi burada mı?

İyon Değişim Süreci İçin En İyi Medya

Su yumuşatıcılar, dengeli ev suyu için çok önemlidir. Klor öldürme, cilt tahrişini öldürme, galvanik korozyonu zayıflatma ve enerji ve maliyet tasarrufu için en iyisidir. Bu nedenle, turbidex’in birincil faydası, su yumuşatıcılarda iyon değişimi için verimli bir ortam görevi görmesidir. Ters ozmoz ön tedavisi için en iyisi olarak kabul edildi. İyon değiştirme ortamı olarak turbidex kullanılması sayesinde su yumuşatıcılarda kartuş değişimi için daha az enerji ve maliyet gerekir.

Amonyak Temizleme

Suda amonyak bulunması sudaki yaşamı büyük ölçüde etkiler. Ters ozmoz işlemi sonucunda amonyak, amonyum iyonu şeklinde suda emer ve ph ve çevresel faktörlerin etkileşimi nedeniyle sudaki yaşamı etkiler. Yani ters osmoz ve su yumuşatıcılarda türbidex kullanmak suyu yumuşatır ve ayrıca sudan amonyağı uzaklaştırmak için önemli miktarda enerjiye sahiptir.

Kolay kurulum

Diğer su filtreleme sistemleriyle karşılaştırıldığında, maliyet etkinliği ve kolay kurulumu nedeniyle turbidex kullanmak en iyisidir. Su filtrasyonu için çoklu ortam kullanılarak yapılan sevkiyat, depolama ve sipariş sadece turbidex kullanılarak hızlı bir şekilde yapılabilir. Ters ozmoz ve su yumuşatıcılar gibi diğer su filtrasyon sistemleriyle birlikte eklenmesi de çok kolaydır ve verimli çalışır. Aynı zamanda %50-70 daha az ağırlık nedeniyle hafif medya olarak da bilinir.

Su tasarrufu

Turbidex sadece uygun maliyetli değil, aynı zamanda yükleme kapasitesi de dikkat çekicidir. Diğer yükleme ortamlarının aksine yükleme kapasitesi 1,5 kat daha fazladır. Kum filtrelerine kıyasla yükleme kapasitesi de 2,8 kat daha fazladır. Bu olağanüstü yükleme kapasitesi nedeniyle daha az geri yıkama meydana gelir ve sonuçta daha fazla su tasarrufu sağlanır.

Çözüm

Yukarıdaki içerik, turbidex’in en iyi su filtreleme sistemi olduğunu desteklemektedir. Diğer su filtreleme sistemlerinden yalnızca uygun maliyetli ve daha verimli olmakla kalmaz, aynı zamanda üstün su berraklığına ve daha yüksek akış hızlarına sahiptir. Bu nedenle, genel olarak su filtreleme sistemlerinize turbidex eklemek mükemmel bir seçimdir.

İrlanda’da güvenli musluk suyu veya herhangi bir su filtreleme sistemi kurulumu ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa, Natureswater hepsini çözer. FilterCal, ters osmoz, su yumuşatıcılar gibi en iyi çözümleri ve farklı su filtrelerini üretiyoruz. Üç akışlı 3 yollu musluk ve diğer su cihazlarını kurmak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın