Arıtılmış su sağlıklı mı?

Ro su arıtma Ters osmoz su arıtma sistemleri suda bulabilecek tüm bakteri ve virüsleri, ağır metalleri,tarım ve böcek ilacı kalıntılarını ve diğer tüm zararlı maddeleri etkin bir şekilde uzaklaştırır. Filtre değişim zamanlarını dikkate alarak kullanım yapıldığında en temiz suyu elde etmenizi sağlar.

Neden su arıtma cihazı tercih etmeliyim?

Şebeke suları merkezi şehir arıtma sistemleri tarafından arıtılarak evlerimize ulaşmakla beraber dezenfeksiyon olarak klorlama yapılması, eski şebeke sistemleri, arızalı boru hatları, su depolarında bekleme gibi etkenler sonucu suyunuz kirleticiler, ağır metaller, kimyasallar ile kötü kokulu ve tatsız hale getirecek diğer yabancı maddeleri içerebilir. Bu kirleticiler sağlığınıza zarar verebilir. Su arıtma sistemleri, kokusuz ve güzel bir tad ile bütün bu kirliliklerin giderilmesine ve içeceğiniz suyun güvenli hale getirilmesine yardımcı olur. Musluğunuzdan zahmetsizce lezzetli ve taze içme suyunu size sunar. Ayrıca "hangi su arıtma cihazını satın almalıyım" blog yazısını da inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Su arıtma sistemi sudaki iyi mineralleri de alır mı?

Ters osmoz sistemlerinin amacı sudan zararlı etmenlerin alınmasıdır. Çalışma prensibi olarak bir su arıtma cihazının sudaki maddeleri zararlı ve yararlı diye ayırması mümkün değildir, sudan tüm bakteri, virüs, tortu, klor gibi kirletici unsurları ve mineralleri almaktadır. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan tüm mineralleri sudan karşılamak istersek günde litrelerce su içmemiz gerekir. Bu nedenle yaygın bilinenin aksine vücudumuz gerekli mineralleri besinlerden almaktadır.

Arıtılmış suyun pH değeri kaçtır ?

Arıtılmış suyun pH değeri, giriş suyu Ph değerine göre değişkenlik göstermektedir. "TS266 İnsani Tüketim Amaçlı Sular" standartlarına göre kabul edilen içme suyu pH değerleri 6.5-9.5 arasındadır.

Filtre değişim süreleri nedir?

Su kalitesi ve kullanıma bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ortalama verilerde sistem ön filtreleri yılda iki kere, son filtre yılda bir defa ve membranın ise ortalama 2-3 yılda bir değişmesi tavsiye edilmektedir. Bazı Ro  su arıtma cihazlarında filtre kartuş ömürleri ve membran ömrü dijital ekranı veya elektronik musluğu vasıtasıyla müşterilerimize görsel ve sesli olarak bilgi vermektedir.

Filtreleri ne zaman değiştireceğim nasıl anlarım ve filtreleri nasıl temin edebilirim?

Sizin özel olarak bir takip yapmanıza gerek yoktur. Ro su arıtma cihazlarında filtre kartuş ömürleri ve membran ömrü dijital ekranı vasıtasıyla müşterilerimize görsel ve sesli olarak bilgi vermektedir. Cihaz filtrelerini internet Satış sitelerimizden temin edebilirsiniz.

Teslimat sonrası sistem ve yedek parça tedariği garantisi kaç yıldır? Filtreler garantiye dahil midir?

Tüm su arıtma cihazı modellerimiz 2 yıl garanti altındadır. Tüm sistemlerin yedek parça ve sarf malzemelerini ise 10 yıl boyunca bedeli karşılığında tedarik etmeyi Ro su arıtma taahhüt eder. Filtreler ve membran su arıtma sistemlerinin sarf malzemesi olduğundan garanti dahilinde değildir.

Cihazlarınızda sertifikanız varmı?

Ro su arıtma dünyanın en saygın sertifikası olan NSF sertifikasına sahiptir. Cihazlarımızda TSEK, TSE, CE, Yerli Üretim, Helal Sertifikası, ve Su Kalite Raporları mevcuttur.

Cihazlarınız elektrikli mi çalışıyor, elektrik kesilince su alabiliyor muyuz?

Elektrikli ve elektriksiz olarak  ters osmoz su arıtma cihazlarımız vardır. Elektrik ile çalışan cihazlarımız, elektrik kesildiğinde tankın içindeki su kullanımına devam edilebiliyor.

Çift başlıklı veya farklı musluk kullanabilir miyiz? Tezgah mutlaka delinmeli mi?

Cihaz kutusu içerisinde 1 adet arıtma musluğu bulunuyor. Ancak tezgahın delinmesi istenmiyor ise ek ücretle farklı bir musluk tedarik edilebilir.

Tatile giderken Su arıtma cihazının vanasını kapatmalı mıyım?

Uzun süreli seyahatlerinizde, eğer su arıtma cihazı kullanılmayacak ise cihazınıza şebek girişinden gelen su akışı için konulan vanayı lütfen kapatınız.

Taşındığım takdirde, Su Arıtma Cihazımı Türkiye'nin her yerinde kullanabilir miyim?

Türkiye’de başta Büyükşehir illerimiz olmak ile beraber bir çok ilde bayi ve servis ağımız ile hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için 444 18 22 numaralı müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz.